Fülszöveg
Négy fiatal nő, kinek élete összefonódott, miközben életútjukat titokzatos halálesetek övezik. Amikor azt hinnénk, már mindent tudunk, jön egy újabb csavar, valamint rejtélyesnek tűnő személyek, akik valahogy kapcsolódnak a történésekhez. Lassan minden és mindenki gyanús, amikor bekövetkezik még egy haláleset, és bimbózásnak indul egy románc.
A barátság vajon erősebb bárminél? Az igazság valóban legyőzi a szerelmet? És mi köze mindehhez egy kávézónak, és egy híres festménynek?
Minderre választ ad a lebilincselő Chagall-ügy históriája, az ezoterikus krimiírónő tollából. Marysol K’Owes olvastat. Részletgazdag képi világával eléri, hogy filmként peregjenek az események minden olvasó előtt.
A négy barátnő nem mindennapi történetének első kötete a fiatalabb generációnak is tökéletes olvasmány.
Előre kell bocsátanom, hogy nagyon szeretem a jó krimit, a kalandos történeteket. Marysol K'Owes A Chagall ügy című könyvéről pedig a címéből adódóan azt gondoltam, hogy valami ilyesmiben lesz részem. Hisz a műkincsrablás témája sok izgalmat és nem kevés áldozatot ígér. Nem is csalódtam! A Chagall ügy jóvoltából egy igazán kalandos nyomozásba csöppentem.
A történet egy rövid előzménnyel kezdődik, ami éppen elegendő volt arra, hogy felcsigázza az érdeklődésemet. Így nagy kedvvel vágtam bele a fejezetek olvasásába. A fejezetek nem túl hosszúak, ezáltal igazán pörgőssé teszik az amúgy is izgalmas cselekményt. A fejezeteken belül több szereplő szemszögéből is követhetjük az eseményeket. Így minden szereplőt sokkal jobban megismerhettem, mintha csak egyikük vitte volna a történet fonalát.
Lássuk akkor a szereplőket! Az első fejezetben megismerkedhettem Faye családját, akiket nagyon könnyű volt megszeretni. Valahogy már a történet elején átjött a családjukon belüli szoros összetartás érzése. Aztán került bemutatásra Shirley, aki - ahogy a könyv alcíméből kitalálható - az igazi főszereplője a történetnek, hisz ő a nyomozó. Azt azonban kicsit furcsálltam, hogy Shirley nyomozótársai közül igazából csak a nem kissé taszító Guy szerepelt a történetben. Hisz a krimikben általában egy egész csapat dolgozik egy-egy ügyön, nem is beszélve az összefüggő gyilkossági esetek felgöngyölítéséről.
Persze nem feledkezhetek meg Marijáról sem, aki a a női triumvirátus harmadik tagja. Az ő szerepe kezdetben a romantikus szálért volt felelős, de aztán nagy kanyart vett a történet, mely nem kevés meglepetést tartogatott.
Az első ilyen meglepetés Shirleynek az a kissé valószerűtlen döntése, hogy barátnői segítségét kéri az esetek felderítésében. Talán a rendőrségen belüli problémákkal, és Shirley Guy-jal szembeni bizalmatlanságával igazolhatjuk ezt a tettét. De az igazat megvallva nem sokáig tépelődtem ezen a dolgon, hisz ezáltal vált igazán egyedivé a történet. A lányok ugyanis nagy lelkesedéssel vetették bele magukat az izgalmakba, hozzáadva a maguk szürkeállományát a nyomozáshoz. Ez az amatőr "műkedvelőként" végzett nyomozás aztán sok nagyon hiteles ismerettel szolgált többek között a műkincs kereskedés világáról, a festmények hamisításáról.
Több olyan könyvet is olvastam már, ahol női nyomozó a főszereplő, mint pl. Cara Hunter vagy Lottie Parker esetei. A Chagall ügy azonban teljesen más. A kalandos nyomozás ellenére Shirley története valahogy könnyedebb. Izgalmas, de nem nyomasztó. Köszönhető ez talán a gördülékeny történetmesélésnek, az írónő egyedi stílusának, s annak a finom humornak, mely az egész történetet végigkíséri. Izgatottan várom Shirley és a lányok következő eseteit!
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése