Baráth Viktória
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Baráth Viktória. Összes bejegyzés megjelenítése

Értékelés + Beleolvasó | Baráth Viktória: Első tánc

2019. augusztus 16., péntek

Nincsenek megjegyzések

Baráth Viktória: Első tánc
Kiadó: Álomgyár
Oldalszám: 422


Fülszöveg


Meddig ​érdemes küzdeni egy férfi szerelméért? És az álmaidért?

Zoey álma, hogy musicalszínésznő lehessen, ennek az álomnak azonban határt szabnak a gátlásai. Hogy bebizonyítsa rátermettségét, a 21. születésnapján Párizsba utazik egyedül, ahol szenvedélyes szerelemre lobban a skót származású Owennel, aki a fiatal lány számára a tökéletes férfi – egy apró szépséghibával: a 35 éves Owennek ugyanis van egy titka. 
Később felbukkan a színen egy másik férfi is, aki pont azt a biztonságot tudná nyújtani Zoey-nak, amit Owentől sosem kaphat meg.

Zoey válaszút elé kerül: vajon a szenvedélyes szerelmet választja, vagy a biztonságos és kiszámítható életet, netán saját lábára áll, és elindul az álmai megvalósításának útján?

Hová vezethet egy titkokkal és hazugságokkal kezdődő kapcsolat? A nagy korkülönbség ellenére kialakulhat-e életre szóló szerelem két ember között? Te mit tennél meg az álmaidért?

Baráth Viktória első regénye az álmok valóra váltásáról, a leküzdendő akadályokról, és a saját határaink átlépéséről szól. 
Egy történet szívvel-lélekkel.
Baráth Viktória Első tánc című könyvével kicsit nehéz dolgom van, ugyanis töredelmesen be kell vallanom, nem azt kaptam, amit vártam. A főnök után ugyanis a fellegekben jártam! Most csak a plafonon! :) Tudom, hogy ez az írónő első regénye, úgyhogy ez akár mentségül is szolgálhatna, nekem viszont nem minőségi kifogásaim vannak a könyvvel szemben. Hanem sajnos ennyi unszimpatikus szereplőt egy történeten belül még sosem sodort elém a szél. Owen a nőcsábász, megbízhatatlan önző szemét (bocsánat, nem tudom szebben megfogalmazni) iskolapéldája volt, Zoey pedig egy naiv p...a (pedig tényleg próbálom magam moderálni). Ha az ember egyszer átvágják és megbocsát, az még elmegy. Ha kétszer, akkor hülye. Ha kettőnél többször, háááát, ott már nincs mit mondani. Nekem egyébként furcsa volt a történet háttere is, de ez lehet, hogy amiatt volt, mert én is tanár vagyok. És nem a tanár-diák viszonnyal volt problémám. Inkább azzal, hogy ha ez egy olyan művészeti iskola, ahova felnőtt (nagykorú) tanulók járnak, és minden héten együtt buliznak a tanáraikkal, fogadásból masszírozzák egymást, meg úgy általában is haveri szinten kezelik egymást a tanítvánnyal, akkor az együttjárás már annyira semmiségnek tekinthető, hogy szerintem kár úgy felfújni. Nem hiszem, hogy az osztályzatoknak itt már akkora jelentősége lenne, hiszen a karrier szempontjából minden diák a maximumot nyújtja. Zoey-t mondjuk abszolút nem tudom visszahúzódónak elképzelni, bár gyakran bizonygatta, hogy az volt, hááát... Az az alkoholmennyiség, amit a könyv folyamán elfogyasztott, megint csak no komment. Sajnos a mellékszereplőkkel sem álltam jobban, egyedül Jackson volt az, akit sikerült megkedvelnem. spoiler: Őt viszont sajnáltam, mert a sorok között azt olvastam ki, hogy ő bizony szerelmes Zoey-ba, amit szerintem ez a csaj egyáltalán nem érdemelt meg. spoiler vége. Lisa karaktere megint megér egy misét. Neki szerintem megvolt a magához való esze, amit a naivitás álarca mögé rejtett. Nem tudom mi volt az írónő szándéka, de én simán beleképzeltem, hogy az utolsó konfliktust Lisa szándékosan robbantotta ki, mert tisztában volt vele, hogy mi lesz a következménye. Az én álláspontom egyébként az, hogy az ilyen Owen-Lisa-Sean emberektől mielőbb meg kell szabadulni. Zoey egyedül a regény utolsó lapján vívta ki az elismerésemet, remélem ezzel megjött az esze. Seannal egyébként szerintem komolytalan volt az egész szituáció, spoiler: nekem az jött le, hogy pótléknak használta, ráadásul általa Owen közelében maradhatott. Aki Skóciában valószínűleg Amy-vel fogja ugyanott folytatni, ahol Zoey-val abbahagyta. (Hányinger.) spoiler vége.  Abszolút tanácstalan vagyok, hogy hány csillagot érdemelne ez a könyv, hiszen a történetet és a karaktereket tekintve csupa atrocitás ért - szépen szólva síkideg voltam szinte végig - viszont az intenzív hatás, amit kiváltott ismételten Baráth Viktória zsenialitását igazolja. A borító gyönyörű! Amiatt olvasatlanul is szerelem. A karakterek miatt néha falhoz vágnád, de mégis valószerű. Szerintem a 18-25 éves korosztálynak kötelezővé tenném, mert eszméletlen sokat lehet tanulni belőle arról, hogy ne hagyd magad kihasználni (37 évesen persze már csak a szemét forgatja az ember). Szerintem 4 csillagban kiegyezünk, de csak azért, mert ennek a történetnek nem én vagyok a célközönsége. Az ő számukra csillagos ötös!

Beleolvasó

Első fejezet

  – Kérem, kapcsolja ki a telefonját, nemsokára felszállunk! 
  A stewardess hangja hirtelen visszarántott a valóságba. Szörnyen elbambultam, mindig ez van, ha nagyon koncentrálok. 
  – Persze, máris. Csak egy SMS-t kell küldenem – mutatom felé a mobilomat. 
 – Arra még van idő – mondja, majd továbbáll természetellenesen elragadó mosolyával.   Vajon ez felvételi követelmény náluk? Aki nem tud ennyire megnyugtatóan mosolyogni, azt fel sem veszik? Nem kéne folyton hülyeségeken gondolkodnom, ez az út nem erről szól. Megírom a sablon SMS-t, amit elküldhetek mindenkinek: „Sziasztok, minden rendben, nemsokára felszállunk, ha odaértem, csörgök. Puszi!” Ez jó is lesz. Rányomok a küldésre, és már el is ment az üzenet anyunak és Lucynak. Hátradőlök az ülésemben, és csak bámulok kifelé az ablakon. Jót fog tenni végre egy kis kikapcsolódás, hosszú év áll mögöttem, így engedélyeztem magamnak egy kis pihenést. Pontosabban a családom és a barátaim úgy döntöttek, hogy szükségem van rá. Lehet, hogy kicsit tényleg túlhajtottam magam, de muszáj megtennem mindent egy jó ösztöndíjért. Ez lesz az utolsó évem az iskolában, utána választanom kell, hogy milyen szakon megyek tovább: tánc, ének vagy dráma. Mindenki meglepődött, amikor bejelentettem, hogy milyen sulit választottam. Tudom, hogy nem ez az ideális pálya számomra, mert nem igazán vagyok extrovertált, de ez az életem. Imádok énekelni, táncolni, és amikor a színpadon vagyok, olyan, mintha kicserélnének. Belebújok egy szerepbe, akkor is, ha csak énekelnem kell, így nincs lámpalázam, viszont ez csak a színpadon működik, amiből akadt már pár gondom, mivel az órákon nem tudom a maximumot nyújtani. Egyedül az igazgatónak köszönhetem, hogy még nem küldtek el. Ha jól sikerül ez az évem, pályázhatok egy neves színház ösztöndíjára a következő évre, utána pedig irány a színpad. Vagy nem. 
  Párizs. Ezt az ajándékot kaptam szülinapomra. Egy hét egy kis párizsi szállodában, mellette városnézés, múzeumlátogatás, de leginkább pihenés. Nem kell semmi mással foglalkoznom, csak magammal. Úgy tűnik, a szerencse is mellém szegődik, senki nem ül a mellettem lévő székben, így kényelmesebb lesz az út. Ez az első repülőutam, nem lenne kellemes, ha egy idegen mellett kapnék pánikrohamot. Félek a repüléstől, de ez egy jó módja a félelmeim legyőzésének. Jobb így, társaság nélkül. Ha kiborulok, csak hívom a mosolygós stewardesst, hogy mondjon valami megnyugtatót.
  – Elnézést, szabad lesz? – szólal meg mögöttem egy hang.
  Egy férfi verekedi át magát az embereken, majd megáll a mellettem lévő ülésnél, és elkezdi betuszakolni kézipoggyászát a tartóba. Hát, ez sem az én napom – gondolom magamban, és sóhajtok egy nagyot. A férfi becsukja a tartó ajtaját, és leül mellém. Rám mosolyog, és mivel őszinte a mosolya, így viszonzom. Zöld, kedves szeme majdnem olyan megnyugtató, mint a stewardess mosolya. Fészkelődik még kicsit, próbál kényelmesen elhelyezkedni, de látszik rajta, hogy feszeng. Többször beletúr vörösesszőke hajába, amitől megnyugszom – nem csak én félek a repüléstől.
  – Megkérjük kedves utasainkat, hogy kapcsolják be a biztonsági öveket, nemsokára felszállunk. Ha bármire szükségük van, jelezni tudják a fejük fölött lévő sárga gombbal. Kellemes utazást kívánunk! – tájékoztatja az utasokat az egyik stewardess.
  Ahogy befejezte a mondókáját, a mellettem ülő férfi nyomkodni kezdi a kis gombot. Máris? Mi lehet ilyen fontos? Előveszek egy könyvet, hátha az leköti a figyelmemet.
  – Segíthetek, uram? – kérdezi a stewardess.
  – Amint felszálltunk, visszajövök, és rendelhet – válaszolja a nő, majd visszamegy a többi stewardesshez, és elfoglalják helyüket az üléseikben a felszálláshoz.
  A férfin látszik, hogy nagyon ideges, folyamatosan dobol a lábával, nem tud egy helyben ülni. Hirtelen rám néz, de elkapom a tekintetem, nem akarom, hogy észrevegye, hogy őt bámultam.
  – Csak a repülés miatt. Megnyugtat. Nem szeretek repülni – mentegetőzik.
  – Persze, megértem. Én sem – felelem, majd visszatérek a könyvemhez.
  Éppen A legyek urát olvasom, valahogy úgy éreztem, ez pont ide való. A gép lassan elkezd gurulni, mire a férfi még idegesebben mocorog. A kezét tördeli, a hajába túr, a nadrágja és pulóvere gyűrődéseit igazgatja. Fél szemmel figyelem, jobban szórakozom rajta, mint a könyvön, ami persze nem egy kimondottan szórakoztató olvasmány. Basszus, észrevette, hogy mosolygok!
  – Valami vicceset olvas?
  – Nem, elnézést, csak… Semmi. – A fejemet rázom, és próbálok úgy tenni, mintha olvasnék.
  – Rajtam mosolyog? – fordul felém a homlokát ráncolva.
  – Nem, tényleg nem. Vagyis igen. De nem szándékos. Kicsit furcsa, hogy egy felnőtt férfi fél a repüléstől.
  Kicsit zavarban vagyok, mert én is félek, de neki ezt nem kell tudnia.
  – Én nem félek, csak nem szeretem. Ez két külön dolog – magyarázza.
  Vicces, ahogy magyarázkodik. Beletörődve fordul vissza eredeti helyzetébe.
  – Persze, ahogy mondja – bólogatok.
  – A gép elérte utazási magasságát – szól bele a stewardess a mikrofonba, majd mosolyogva odasétál a férfihoz, és lehajol hozzá. – Uram, milyen italt hozhatok?
  A nő mosolya megváltozik, mire odaér, már nem a munkamosolyát használja, sokkal inkább flörtölős mosolynak tűnik.
  – Scotch-ot. Jég nélkül – viszonozza a mosolyt a férfi.
  – Máris hozom.
  A nő kicsit megnyalja a száját, majd felegyenesedik. Ezt nem hiszem el. Muszáj előttem csinálniuk?
  – Egy pillanat, ön kér valamit? – fordul felém a férfi.
  – Ó, hogy én? – Hirtelen nem gondoltam, hogy hozzám beszél. – Nem kérek semmit, köszönöm.
  – Üdítőt sem? Vizet?
  – Nem, köszönöm.
  – Akkor ennyi lesz – mondja a férfi a stewardessnek, aki egy utolsó mosoly kíséretében távozik.
  Pár perc néma csend és kínos mosoly után a nő visszatér az itallal. A férfi megköszöni, majd egy kortyra lehúzza az egészet. Úgy tűnik, kicsit jobban érzi magát, de még mindig feszeng.
  – Nyaralni megy? – kérdezi hirtelen felém fordulva.
  Azt sem tudom, mit feleljek. Ez a férfi csevegni próbál velem, holott nem is ismerem, most találkoztunk először. Vagy a repülőn ez így szokás? Társalogni kell a mellettünk ülővel?
  – Őőő… Igen. Úgy is mondhatjuk. 
  – Egyedül? 
  – Igen, ajándékba kaptam az utat. 
  – Nos, remélem, nem Liam Neeson az apja… – viccelődik. 
  – Nem – nevetek én is. – Nagy álmom volt eljutni Párizsba, és most eljöhettem öt napra. 
  – Ez nagyon jól hangzik! 
  – Igen, izgatott is vagyok miatta. Főleg, mert ez az első repülőutam, de máshogy elég nehéz lenne átjutni Európába… Alig várom, hogy odaérjek! Végig akarok sétálni az egész belvároson, a Champs-Élysées-n, szeretném megnézni a Louvre-t, a július 14-i felvonulást, és kávét akarok inni egy kis francia kávézóban, meg croissant-t enni reggelire. 
  Nem értem, hogy miért, de könnyedén kezdek beszélgetni vele, ő pedig csak hallgat, és mire a kis beszédem végére érek, mindketten elfelejtjük, hogy repülőn ülünk. 
  – Jajj, ne haragudjon, csak beszélek összevissza – mentegetőzöm, amikor észreveszem, hogy be nem áll a szám. 
  – Ön is nyaralni megy? 
  – Dehogy haragszom, mondja csak nyugodtan, szívesen hallgatom. 
  – De engem tényleg érdekel. 
  – Tényleg? – lepődik meg. 
  – Igen – magam is meglepődöm, de tényleg érdekel. 
  – Igazából átutazóban vagyok, hazafelé. 
  – Kitalálom, Skócia? 
  – Honnan tudja? – kerekednek ki a szemei. 
  – Nos, ha a vörös haja, a scotch iránti szeretete és a skót akcentusa nem lenne, akkor nem tudnám megmondani… De hát… – mutatok végig rajta. 
  – Jogos – mondja nevetve. Mindketten elhallgatunk. 
 – Megkérhetem valamire? – kérdezi, már komolyabb hangon, ismét felém fordulva. Félreteszem a könyvemet, és én is felé fordulok. 
  – Mi lenne az?
  – Beszélgetne velem? Ha nem figyelek a repülő mozgására, akkor kicsit jobban bírom az utazást. 
  – Persze – nézek rá értetlenül. 
  – De mégis miről? 
  – Teljesen mindegy. Szívesen hallgatom, bármiről is mesél – mosolyog. 
  Már megint az a mosoly… És tényleg szívesen hallgat. Beszélgetünk Párizsról, Franciaországról, utazásokról, művészetről. A stewardess többször is odahajol hozzá, hogy hozhat-e valamit, de ő mindig megrázza a fejét, majd visszafordul hozzám, hogy folytassam. Az előbb még nagyban flörtöltek, de most szinte észre sem veszi. Mintha csak mi ketten ülnénk a gépen. El is felejtettem, hogy repülőn ülök, semmi félelem nincs bennem, és úgy látom, benne sincs. Nagyokat nevetünk, és mindenféle témát kibeszélünk, kivéve a személyeseket. Mégiscsak egy idegen. És elég ijesztő volt az a Liam Neeson-os poén… Ki tudja?! Reggelre fogunk Párizsba érni, így aludnunk kell egy keveset. Éppen az új mozifilmekről beszélgetünk, amikor már nem tudom visszatartani, lecsukódik a szemem.

Olvasd tovább!

Értékelés + Beleolvasó | Baráth Viktória: Az igazság nyomában

2019. augusztus 8., csütörtök

Nincsenek megjegyzések

Baráth Viktória: Az igazság nyomában
Sorozat: Az Igazság 
Kiadó: Álomgyár Kiadó
Oldalszám: 428



Fülszöveg


Perzselő ​hangulat a tárgyalóteremben 
Hannah Jones, a harmincas évei közepén járó fiatal nő a miami ügyészségen dolgozik. Egy múltbéli botlása miatt a főnöke csak gyakornoki feladatokat bíz rá, ám amikor a férfi lányát megerőszakolják, Hannah kap egy lehetőséget, hogy ügyészként vehessen részt a vád képviseletében. Hajtja a bizonyítási vágy, és vissza akarja szerezni régi pozícióját, ezért vállalja a feladatot. Csak a karrierjével akar foglalkozni, mert tudja, ezúttal nem hibázhat. Az elhatározásnak azonban keresztbe tesz Max, a jóképű szomszédfiú, aki randira hívja Hannah-t. Látszólag minden tökéletesen alakul, az ügy jól halad, a bizonyítékok egyértelműek, és Max-szel is egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Azonban a lány lassan rádöbben, hogy semmi és senki sem az, aminek látszik… 
Mennyire homályosítják el az ítélőképességünket a személyes érzelmeink? Elfeledtetheti a perzselő szenvedély a hazugságokat? Képesek vagyunk feladni saját elveinket egy magasabb cél érdekében? 
Baráth Viktória, a kétszeres Aranykönyv-díjra jelölt szerző regénysorozatának első része romantikában, szenvedélyben és izgalmas fordulatokban egyaránt bővelkedik. Betekintést nyerhetünk az igazságszolgáltatás lebilincselő világába, ahol az ellenségeink könnyen válnak barátokká, a barátaink pedig ellenségekké.
Egy kérdéssel kell kezdenem: Hogyan lehetséges, hogy nem olvastam még eddig egy Baráth Viktória által írt könyvet sem??? Pedig már régóta "szemeztem" az írónő könyveivel, de valahogy sosem került rá sor. Súlyos hiba volt!
Könyveinek borítói mindig is nagyon tetszettek. Így van ez ezzel a kötettel is. Olyan elegáns, letisztult és egyben figyelemfelkeltő. És minden betűje meg is éri a figyelmet!

Annak ellenére, hogy kimondottan szeretem az olyan filmeket vagy sorozatokat, melyek bírósági tárgyalásokról szólnak pl. White collar, nem is emlékszem rá, mikor olvastam hasonló témájú könyvet. Az ügyészek és ügyvédek hatalmi harcokkal terhes élete, az amerikai igazságszolgáltatás számomra mindig is érdekesnek tartott menete eleve jó kiindulópont volt ahhoz, hogy kedveljem a történetet. Az írónő finoman csípős humora is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy le se tudjam tenni a könyvet. És akkor még nem beszéltem az ütős témáról - nemi erőszak, családon belüli erőszak-, sem pedig a remekbe szabott karakterekről, akik nem kevés meglepetést tartogattak. 
Hannah nagyon jó példája korunk erős asszonyának, aki a munkahelyén sikeres, elkötelezett és teljes erőbedobással dolgozik, miközben a magánélete egy merő katasztrófa. És neki is meg kell küzdeni az előítéletekkel, mely szerint a férfiak világában szép lehetsz, de okos nem! Max megjelenése pedig cseppet sem könnyíti meg a helyzetét. Hogyan lehet hideg fejjel gondolkodni, összeszedetten érvelni egy tárgyaláson, amikor személyes érzelmei közben keresztre feszítik? Kiben bízhat meg? Ki ártatlan és ki bűnös? Minden csak megvilágítás kérdése?
Mindenre fény derül, de csak a legvégén. Egészen az utolsó oldalakig tartogat meglepetést az írónő, egy percre sem hagyja lankadni a figyelmet. 
Igazán olvasmányos, izgalmas, pörgős, fordulatokkal teli történetet köszönhetünk neki. S ezennel Baráth Viktória is a kedvenc magyar szerzőim közé kerül, örökre és kitörölhetetlenül! Minden könyvét olvasni akarom!

Ui.: Be kell szereznem egy "Ne zavarj, míg olvasom!" táblát az ajtómra...(ja és ki kell kapcsolnom a telefont) mielőtt a második részbe kezdek...

Beleolvasó

A bűncselekmény

Mozdulatlanul, mereven bámulom az előttem álló monitort, miközben csak az jár a fejemben, hogy vajon hol cseszhettem el ennyire. Néhány éve még fényes karrier előtt álltam, az állam összes jogásza ismerte a nevemet, azóta viszont a feledés homályába vesztem. 34 éves vagyok, pasi nélkül, egy olyan állással, amit egy gyakornok is el tudna végezni. De hiszen nekem terveim voltak, nagyratörő vágyaim! Meg akartam váltani a világot! Ehelyett napi nyolc órában hallgathatom, ahogy az emberek a szomszédjukra panaszkodnak, esetleg a szomszéd kutyájára, ami túl hangosan ugat vasárnap reggel, és ezt nem tudják elviselni. Nekem nem ezt kéne csinálnom! Én ennél többre vagyok hivatott! Az önsajnálat mindennap magával ragad, de van, amikor rosszabb, mint más napokon. Például ma. Már reggel se volt kedvem felkelni, felöltözni és bejönni az irodába, és ahogy telt az idő, ez a fojtogató érzés egyre csak mélyebbre és mélyebbre nyomta a fejem a szürke hétköznapok unalmas és szánalmas bugyraiba. 
Egy apró papírgalacsin találja el a jobb arcomat, mire ijedten kapom fel a fejem. 
– Hé! – pufogtam. 
– A telefon! – szól rám Elliot a mellettem lévő asztalnál.
Annyira elkalandozhattam, hogy észre se vettem, hogy csörög. Semmit sem érzékeltem a körülöttem lévő világból, amíg Elliot könyörtelenül vissza nem rántott a rideg valóságba. Mély levegőt veszek, lecsitítom a belső hangokat, és a kagylóért nyúlok.
– Stanley Bennett államügyész irodája, miben segíthetek? – szólok bele kedves hangon, de unott arckifejezéssel.
– Katherine Hutchkins vagyok, tegnap beszéltünk telefonon.
Na, már megint… Ahogy meghallom a hangját, legszívesebben újból visszamenekülnék a pár perccel ezelőtti állapotomba, ahol nem kellett unalmas hagyatéki ügyekkel foglalkoznom. Ez a nő szembe akar szállni a férje végrendeletével, amiben nem hagyott rá semmit. Meg is értem, idegesítő egy nőszemély, naponta hívogat minket, hogy mikor jöhetne be egy személyes megbeszélésre.
– Üdv, Mrs. Hutchkins! – húzom a számat, mire Elliotra nézek, aki szintén a fejét fogja. – Beszélt már Mr. Bennett-tel? – Sajnos még nem tudtam vele beszélni, de amint… – Jaj, drágám, tudom, hogy sok a dolga, de ez nagyon sürgős! Azok a hiénák már fenik a karmaikat az én drága férjem vagyonára – sápítozik az özvegy. 
Micsoda álszent! Az affektálós hangja alapján nem lehet több 40 évesnél, Mr. Hutchkins pedig végelgyengülésben halt meg. De ezek szerint az öregnek is volt sütnivalója, tudhatta, hogy az ő drága felesége miért is ragaszkodik hozzá annyira, ezért mindent a gyerekeire hagyott. 
– Mrs. Hutchkins, már jó párszor elmondtam, Mr. Bennett sajnos nem tud az ügyével foglalkozni, amíg nem történt bűncselekmény. 
– De mondtam magának, hogy meg akarnak mérgezni! Mindenféle gyógyszereket adnak, hogy vegyem be! 
Biztos csak le akarják szedálni, hogy fogja már be végre a száját. De akkor se okolhatná őket senki, ha tényleg így tennének, engem már néhány telefonhívás után kikészít. 
– Először egy orvossal kéne megnézetni azokat a gyógyszereket. Hölgyem, higgye el, senki sem akarja megmérgezni. Akkor keressen minket, ha valóban bűncselekmény történt. Szép napot! 
Gyorsan leteszem a telefont, mielőtt még a nyakamon marad, és tovább hallgathatom az idegesítő panaszait. Kicsit tartok attól, hogy valóban történik vele valami, de ez nem a mi hatáskörünk. Ha bármi problémája van, akkor azt először a rendőrségen kell jelentenie. 
– Már megint az öreglány? – kérdezi Elliot flegmán, miközben felém fordul a gurulós székével. 
– Az… – sóhajtom. – Néha nehéz visszafogni magam, hogy ne küldjem el melegebb éghajlatra. 
– Megértem – húzza a száját. – Az öreg Smith naponta többször is felhív, nem lehet lerázni. Ezek az emberek azt hiszik, hogy Mr. Bennett ilyen ügyekkel fog foglalkozni? Hagyatéki tárgyalás és elütött kutyák? 
– Ki tudja? – vonom meg a vállamat. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mit csinálnak a fejesek. Jó, persze, van róla fogalmam, de a sűrűjébe még sose kerültem, addig nem sikerült eljutnom. Dolgoznak egyáltalán? Vagy csak kiadják a feladatokat másoknak, ők pedig bezsebelik a győzelemért járó figyelmet és dicsőséget? Na meg a pénzt… Ha csak egyszer végre újra beülhetnék egy megbeszélésre! Akár csak hallgatni őket, figyelni, ami bent folyik, meg se mukkannék, de a két év alatt még csak a tárgyaló közelébe se mehettem. Tudom, megérdemeltem, és örülhetek, hogy egyáltalán megtartott a főnököm, de akkor is. Ez az egész kikészít. Minden egyes nap ugyanazt az átkozott melót végzem; adminisztráció, telefonok megválaszolása, miközben úgy közlekedem az épületben, mint egy szellem. Mintha soha nem is léteztem volna, mintha nem együtt ebédeltünk volna mindennap a többiekkel. Amióta kikerültem a dühöngőbe, azóta rám se néznek. Dühöngőnek hívjuk az iroda belső részét, ahol nagyjából 30 másik emberrel ülök egy légtérben, a szélső, privát irodákat csak az ügyészek és a fontosabb asszisztensek használhatják. A mai napig megdobban a szívem és összeugrik a gyomrom, amikor elsétálok a régi irodám előtt. Utánam egy hülye liba kapta meg, akinek valószínűleg apuci fizette a jogi tanulmányait, utána pedig befeküdt valamelyik ügyész alá, hogy megkapja a melót. Sokszor eszembe jut, hogy félre kéne dobnom minden érzésemet, és nekem is megtenni ezt a lépést, de már a gondolattól is hányingerem van. Inkább csendben tűröm, hogy átnézzenek rajtam, addig legalább az irodánál maradhatok. A bútorok éles vonalai, a sürgölődő emberek, a papír illata, mind arra emlékeztet, hogy miért is ülök még mindig ebben a székben. Mert bármit mondhatnak rám, azt az egyet nem, hogy nem vagyok elég kitartó. Ha a fejembe veszek valamit, akkor addig küzdök, amíg el nem érem, és jelenleg az az egyetlen cél lebeg a szemem előtt, hogy újból a saját hatáskörömben dolgozhassak.
Szörnyen lassan teltek ma az órák, de ahogy vége a munkaidőnek, összeszedjük magunkat Elliottal, és elindulunk haza. Az úton beugrunk kínai kajáért az egyik gyorsétterembe, a boltban pedig veszünk bort és fagyit. Nagyjából mindennap ez a program, mivel a munka mellett nincs időnk főzőcskézni, csak ritkán állunk be a tűzhely elé. Szerencsére ebben is sikerült megegyeznünk. Elliot a legjobb lakótárs és barát, akit csak kívánhatnék. Igazi lelki társ, ugyanazokat a dolgokat szeretjük, így könnyű az együttélés. Igaz, jóval fiatalabb nálam, de szerencsére nem érzi kellemetlennek, hogy velem kell laknia, sőt sokszor kimondottan örül neki, hogy kikérheti a tanácsomat. Főleg pasiügyekben, merthogy ő is az erősebbik nemet kedveli. A legtöbbször együtt szidjuk őket, bár az ő szerelmi élete jóval izgalmasabb, mint az enyém. Többször felajánlotta, hogy menjünk el együtt pasizni, de ez nem az én műfajom, ráadásul ő teljesen más klubokba jár, mint ahova én mennék. Ott nem nagyon találnék olyan férfit, aki irántam érdeklődne.
A kanapén ülve tömjük magunkba a pirított tésztát a kényelmes melegítőnkben, miközben a híreket nézzük a tévében.
– Láttad, hogy nyílt egy új pub a sarkon? – kérdezi Elliot teli szájjal.
– Láttam, valamikor lemehetnénk megnézni. Tarthatnánk egy „csajos” estét.
– Benne vagyok!
„Koccintunk” a pálcikáinkkal, majd folytatom a csípős csirkés tésztám elfogyasztását. Rég mozdultunk ki, úgyhogy már igazán jólesne egy kis lazítás. Nehéz heteken vagyunk túl. Mintha az emberek megőrültek volna, a telefon egész nap csörög, és annyi levelet kapunk, hogy alig győzzük feldolgozni azokat. Már jó ideje csak melózom, aztán itthon bedőlök az ágyamba, semmi másra nincs energiám. Régebben még eljártam esténként, próbáltam ismerkedni, de nem ment, kijöttem a gyakorlatból, ráadásul nem fogott meg egyik pasi sem. Mindegyik azt hiszi, hogy majd futok utánuk, és hogy szerencsésnek kéne éreznem magam, amiért egyáltalán szóba álltak velem. Normális férfival nem is találkoztam egy ideje, mind önmagát tekinti Isten legnagyobb ajándékának. Elliot szerint persze én vagyok túl válogatós, és mindenkiben csak a hibát keresem. Talán igaza is van. Azt hiszem, valami eltört bennem, de már nem is akarom megjavítani. Megtanultam együtt élni a gondolataimmal, a múltammal és saját magammal.
Miután befejeztük a vacsorát, a hűtőhöz lépek, hogy elővegyem a fagyit. Ha már nem pasizom, akkor megengedhetem magamnak, hogy ne számolgassam a kalóriákat. Talán fel is szedtem néhány kilót, mióta minden napomat az íróasztal mögött töltöm, mert nem kell tárgyalásokra és meghallgatásokra futkároznom.
– Te, ez nem Bennett lánya? – szól utánam Elliot a tévére mutatva, mire visszalépek a nappaliba, kezemben a fagyisdobozzal.
– De – bólogatok a homlokomat ráncolva.
Közelebb lépek, miközben Elliot felhangosítja a tévét, hogy jobban halljuk, miről beszélnek. Igaz, személyesen még nem találkoztunk Michelle-lel, de az összes pletykalap tele van az ő képeivel. Amolyan celebszerűség lett, mióta hozzáment ahhoz a rockzenészhez. Egyértelműen ő az, bár az arca eléggé felismerhetetlen. Mintha összeverték volna: feldagadt a szeme és a szája, több karmolás és zúzódás látszik a nyakán. A látvány sokkol. Leteszem a kisasztalra a fagyit, de a szememet nem tudom levenni a képernyőről.
– Nem gondoltam volna, hogy ilyet tenne! – sírja Michelle a riporternek. – Mindig olyan kedves volt hozzám, szeretett, támogatott. De úgy tűnik, hogy egy idegenhez mentem hozzá!
Nem bírja folytatni a beszédet, elcsuklik a hangja, és tovább sír, így visszakapcsolják a riporternőt.
Letaglózva állok a nappali közepén, földbe gyökerezett lábakkal. Váratlanul ért a hír. Az irodában semmit sem hallottam erről, pedig nem ma történhetett. Az, mondjuk, tény, hogy elég nagy csend van bent már vagy két napja, és Bennettet sem sokat láttuk, de ennek mi csak örültünk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen tragédia áll a háttérben.

© Baráth Viktória, Álomgyár Kiadó, 2019

Olvasd tovább!

Értékelés | Baráth Viktória: A főnök

2019. augusztus 5., hétfő

Nincsenek megjegyzések

Baráth Viktória: A főnök
Kiadó: Álomgyár
Oldalszám: 378


Fülszöveg


Valóban ​te irányítod a saját életedet? 
Ana Moreno békésen él Albuquerque leggazdagabb negyedében. Mindene megvan, amiről egy nő álmodhat: csodás ház, személyzet és egy milliomos vőlegény, akivel boldogan tervezgetik az esküvőjüket. A rózsaszín álomvilágnak azonban vége szakad, amikor egy este ismeretlenek elrabolják Anát. A lány ekkor döbben rá arra, hogy az élete mégsem volt olyan fényes és csillogó, mint ahogy azt gondolta. Fogvatartója válaszút elé állítja: ha életben akar maradni, meg kell tanulnia alkalmazkodni ahhoz a kegyetlen világhoz, amibe került. A titkok és csalódások hálójában őrlődve azonban arra még ő sem számít, hogy a bosszúvágy egy teljesen új emberré fogja átváltoztatni. 
Hol a határ jó és rossz között? Mire lehet képes az ember, ha a bosszú hajtja? Vajon létezhetnek valódi érzelmek egy kegyetlen világban, vagy csak az érdek vezérli a tetteinket?
Baráth Viktória, az Első tánc című nagy sikerű könyv szerzője ezúttal egy izgalmakban, érzelmekben és erotikában gazdag történetben mutatja be az alvilág rideg valóságát.


Túlzás nélkül állíthatom, hogy A főnök az egyik legjobb alvilági történet, amit eddig olvastam. A könyvben az új-mexikói drogkartell életébe és tevékenységébe nyerhetünk betekintést, méghozzá egyszerűen lebilincselően. A könyv az első oldalától az utolsóig nem enged el, egyszerűen olvastatja magát, minden pillanatban történik valami izgalmas, fordulatos, megdöbbentő, letaglózó, felvillanyozó, stb.-stb. Szerintem órákig sorolhatnám a jelzőket, a nehézség inkább abban van, hogyan írjak spoilermentesen a történetről. A főszereplőket egyszerűen imádtam. Istenem, azt hiszem bármit megadnék egy Ryan Walshért!;) Ana sorsa persze egyáltalán nem hétköznapi, sokszor elgondolkodtam rajta, vajon hasonló helyzetben én is így be tudtam volna-e illeszkedni ebbe a környezetbe, de a válaszom sajnos mindig nemlegesre jött ki. Ehhez bizonyára valami adottság kell, ami Ana karakterében tökéletesen megvolt, ez alátámaszthatja a cselekmény viszonylag rövid időintervallumát is, ami számomra az egyetlen apró negatívum volt a történettel kapcsolatban. Bár az első bonyodalmat okozó személy kilétére elég hamar sikerült rájönnöm, mégsem volt a regény unalmas egy pillanatig sem. Az ügy felgöngyölítése és a "probléma megoldása" tízpontos lett. A Tio-szál pedig olyan meglepetéseket tartogatott, hogy győztem kapkodni a levegőt. spoiler: Sosem gondoltam volna, hogy egy drogbáróért fogok egy százas papírzsepit telesírni, de ez most megtörtént. spoiler vége. A mellékszereplők közül Rick lett a favoritom, de mindegyik karakter annyira jól eltalált és megformált személyiség lett, hogy az már zseniális. Az írónő által felvetett kérdést mindenesetre teljes mértékben megválaszolja: "a jók nem mindig jók, a rosszak pedig nem mindig gonoszak." Iszonyatosan kíváncsi vagyok Ana további sorsára, úgyhogy az Egy év Rómában kívánságlistás lett, bár tudom, hogy nem ő a főszereplő, de meglestem, hogy szerepelni fog benne. Ja, és tuti olvasós lesz A főnök nagy napja is, mert annyira, de annyira szeretnék belenézni Ryan fejébe, mégha csak egy novella erejéig is, hiszen neki ez a fordulat az életében talán nehezebb lehetett mint Anának. Eszméletlen jó karakterek, eszméletlen jó történet! A főnök kötelező olvasmány. Ha szereted a gengszteres/maffiás/alvilági történeteket, akkor azért, ha meg nem, akkor azért, hogy megszeresd!

Értékelésem:
🌟🌟🌟🌟🌟


Olvasd tovább!

Exkluzív interjú + Értékelés - Baráth Viktória: Egy év Rómában

2018. augusztus 23., csütörtök

Nincsenek megjegyzések



Az első könyvem Viktóriától, de biztos vagyok benne hogy nem az utolsó. Tudom hogy elég sokszor ejtem ki ezeket a szavakat a számon, de így is gondolom. A lehetőséget pedig köszönöm szépen az Álomgyár kiadónak.


Fülszöveg



Két ​megtört szív. Két reményvesztett lélek. Egy közös cél: megtalálni a boldogságot.

Leila Findley, a 33 éves írónő élete mélypontra kerül. A múltjában történt tragédiák hatására kialakult depresszióját alkohollal, gyógyszerekkel és egyéjszakás kalandokkal próbálja kezelni. Ezt azonban a kiadója nem nézi jól szemmel, így ultimátumot kap: vagy elutazik, hogy naplót írjon, amit végül könyvként kiadhatnak, vagy elveszíti a szerződését, az utolsó dolgot az életében, ami legalább egy kicsit boldoggá teszi. Nincs más választása, egy évre Rómába kell költöznie.
Hogy könnyebben boldoguljon az idegen városban, segítséget kap Jonathan Raymond atya személyében. A férfi pontosan Leila ellentéte: mosolygós, jókedvű, életvidám, ezért az állandóan komor hangulatú lány eleinte elutasítóan bánik vele. Az atya pozitív hozzáállása azonban őt is megfertőzi. Szokatlan barátságuk egyre jobban elmélyül, amitől Leila úgy érzi, hogy a legmélyebb gödörből is létezhet kiút.

Képesek vagyunk megküzdeni a múltunk démonaival? Lehetünk még a tragédiáink ellenére is boldogok? Ránk találhat a szerelem azután, hogy már végleg letettünk róla?

Baráth Viktória, az Aranykönyv-díjra jelölt Első tánc és A főnök szerzője ezúttal lelkünk legmélyebb és legsötétebb bugyraiba vezet minket. Az Egy év Rómában egy szívszorító történet önmagunk elfogadásáról, az élet szépségeiről és a minden akadályt leküzdő szerelemről.


Genevieve értékelése

A cselekmény nagyon lassan indult be, rengetegszer tettem félre a könyvet. Az ilyen mértékű önmarcangolás, önbizalomhiány totálisan kikészített. Kedvem lett volna a falhoz csapni valamit, de nem tettem. Viszont a végére érve megértettem hogy miért kellett ez a hosszú "bevezetés". Hihetetlen hogy egyetlen ember mekkora hatással van a másikra, és hogy mennyire függhetünk tőle. Leila önpusztító életet él egészen addig míg kollégái megelégelik életmódját, munkamorálját és ihletgyűjtés céljából Rómába küldik. Na és képzeljétek ki lesz az idegen vezetője?! Jonathan Raymond atya, igen jól olvastátok, atya. Bár nem is tudom miért lepődök meg ennyire elvégre Rómáról beszélünk... Itt ismét le kellett tennem, kissé ódzkodok az egyháztól, a papoktól. De éreztem hogy ez itt nem csak ennyi, biztosan lesz benne valami huncutság, és volt is jó nagy adaggal. Na de eszemben nincs lelőni a poént, így jó lesz ha nekiálltok és elolvassátok. 
Raymond atya hihetetlenül pozitív személyiség, nem az a karót nyelt pap mint akire ilyenkor mindenki gondol. Ez a pozitív gondolkodás és életszemlélet főhősnőnk életére is kihat, elindul a boldogság felé vezető úton. Őszintén remélem hogy valahol a nagy világban tényleg létezik ilyen. Remek humorérzékkel és persze testfelépítéssel áldotta meg a mi jó Urunk. "Ne vígy minket kísértésbe..."
Leila saját lábára áll, megismeri Fabio-t, akivel egyébként egyáltalán nem szimpatizáltam. SPOILER! Hál' Istennek eltakarodott a képből... SPOILER VÉGE!
Pár oldal volt vissza, minden a helyére került, és akkor jött a nagy bumm. Ez volt az első kérdésem "Te most szórakozol velem?!", hogy miért tettem fel? TITOK! xD

Mindent megkérdőjelező, totális tabu és mégis mindennél jobban vágysz majd rá.



Be kell valljam nagyon csodálom az írókat, mert rohadt nehéz munkájuk van. Megalkotni egy világot úgy hogy az megálljon a saját lábán és fejlődjön, nagyon macerás. Pláne a nagyközönség előtt bemutatni a "gyermekedet"  , hatalmas bátorság kell hozzá. Le a kalappal előttetek!

Mesélj magadról légyszíves, hogy egy kicsit közelebbről is megismerhessünk.

1989-ben születtem Mezőtúron, de Túrkevén laktunk. Még kiskoromban visszaköltöztünk Pestre (ahonnan a családom eredetileg származott), és egészen 25 éves koromig itt is éltem. Utána négy éven keresztül éltem Hannoverben a férjemmel, de végül tavaly decemberben hazaköltöztünk, hogy jobban részt tudjak venni a könyveim születésében.

Nagyjából 5 éve kezdtem el írni, és azóta is ez tölti ki az életemet a családom és a munkám mellett.


Mindig is író szerettél volna lenni, avagy kislány korodban teljesen más hivatásról álmodoztál?

Nagyon sokáig fogalmam se volt, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Érdekelt a rendezvényszervezés, ezért vendéglátás-turizmust kezdtem tanulni, és végül el is helyezkedtem a szakmában, de nem éreztem azt, hogy ki tudnék teljesedni benne. A fantáziám viszont mindig is határtalan volt, így elég hamar rám talált a történetalkotás.

Ki az a személy aki karriered kezdetétől a mai napig támogat?

Szerencsés vagyok, mert az egész családom, és a közelebbi barátaim mind mellettem állnak és támogatnak. Nélkülük sokkal nehezebb lenne követni az álmaimat. Sőt, valószínűleg már fel is adtam volna őket.

Mit gondolsz mi a legfontosabb egy könyvben?

Imádom, ha egy könyv meg tud lepni. Nem szeretem a kiszámítható cselekményszálakat, mert olyankor mindig az az érzésem, hogy felesleges volt elolvasnom a könyvet, ha már az elején tudom, mi lesz a vége. Így a saját történeteimnél is arra törekszem, hogy meglepjem az olvasókat, és még sokáig gondolkodjanak rajta azután is, hogy befejezték.

Mennyire nehéz maga az alkotás folyamata számodra? Hogyan lesz egy ötletből történet?

Nagyon hosszú utat járok be, mire az alapötletből megszületik a kész kézirat. Csak akkor tudok írni, amikor átérzem a történetet, amikor a karakter bőrébe tudok bújni, mert ha nem kerülök át a saját kis világomba, akkor minden más elvonja a figyelmemet, és hajlamos vagyok ellébecolni az írást. Akkor még sokkal könnyebb volt, amikor csak a fióknak írtam, de most, hogy több ezren olvassák a könyveimet, jóval megfontoltabban és taktikusabban kell alkotnom is. 

Előfordult már hogy a szereplőid önálló életre keltek? Hogyan tartottad kordában őket?

Folyton ezt művelik! :D A legtöbbször előre elgondolom, hogy a történet folyamán melyik karakter mit fog tenni, de a végére sosem az sül ki belőle, amit elsőre elterveztem. Ilyenkor hagyom őket, hadd csinálják azt, amit szeretnének, és legtöbbször szerencsére pozitív irányba mozdulnak.

Hogyan választod ki a helyszínt? Csak ráböksz a térképre, hogy na ez a könyv most itt fog játszódni, avagy személyes élmények kötnek hozzájuk?

Legtöbbször nagy szerepe van a helyszínnek is a könyv cselekményének szempontjából. Az Első tánc Párizsa kimondottan romantikus, A főnök Új-Mexikója a drogkereskedelem egyik központja, az Egy év Rómában pedig a Vatikán miatt volt fontos. Az igazság nyomábant szerettem volna egy napos, kellemes környezetbe helyezni, ezért döntöttem Miami mellett. Azonban minden egyes helyszínt alaposan feltérképezek – bár sajnos csak online –, mielőtt bármit is leírok a városról.

Rengeteg pozitív véleményt olvastam könyveidről, de néhány negatív is született. Hogyan tudod kezelni, illetve milyen tanácsot adnál a többi írónak a kritikákkal kapcsolatban?

Minél több negatív kritikát kap az ember, annál könnyebb kezelni. Elkerülhetetlen, hogy néha-néha befusson egy negatív, esetleg nem annyira pozitív véleményezés. Ilyenkor alaposan el kell olvasni a kritikát, és leszűrni belőle, hogy mennyire valódi az az értékelés. Sokszor például úgy érzem, mintha az adott olvasó nem is az én könyvemet olvasta volna, amiről véleményt írt, mivel 99 ember megértette, hogy mi volt a mondanivalója, ő pedig nem. Innentől kezdve ezt nem veszem magamra. Másrészről ott van a mondás: Ízlések és pofonok. Nem szabad magunkra venni, ha valakinek nem tetszett a történetünk. Szóljon a könyv a többieknek, akik viszont élvezettel olvasták.

Szeptemberben Az igazság nyomában címmel jelenik meg következő könyved, amely egyben Igazság sorozatod első része is. Miben más ez a történet mint a többi? Mennyi időt szántál  a kutatómunkára?

Sosem tudom meghatározni, hogy mennyi időt töltök kutatómunkával, ugyanis mindig írás közben merülnek fel olyan kérdések, amiknek utána kell járnom. Az igazság nyomában esetében is ez történt. Nyilván nem lett volna időm és energiám megtanulni az összes törvényt és paragrafust (főleg nem a floridaiakat), de ha a történetben felmerült egy téma, annak utánaolvastam. Ráadásul kutatómunkának számít az is, ha az adott témában filmeket, sorozatokat nézünk, ez pedig számít inkább szórakozásnak, mint munkának.

Az igazság nyomában talán abban különbözik a legjobban a többi könyvemtől, hogy ez egy trilógia első része lesz. Sokkal jobban bele fogunk merülni a karakterekbe és az életükbe, mint előtte bármikor. Igazi „Baráth Vikis” könyv lesz. :)


Köszönöm az írónőnek a türelmet és hogy ilyen készségesen válaszolt kérdéseimre.


XoXo
Genevieve
Olvasd tovább!
Copyright © GCK's Book Review Blog. Blog Design by SkyandStars.co